Uspešen delovni sestanek na Turizmu Ljubljana

Predstavniki neformalne skupine turističnih ponudnikov iz Velikih Lašč in Dobrepolja (Kristina Ravnikar, Srečo Knafelc in Metka Starič) smo se 1. junija sestali s predstavnicami Turizma Ljubljana (Petra Križan, Špela Paternoster, Majda Pleskovič) z namenom, da jim:

  • predstavimo osnutek za novi letak s pet-dnevno ponudbo Velikih Lašč in Dobrepolja za tuje goste (oblikovali smo ga ponudniki Društvo za ohranjanje dediščine, Zavod Parnas, J.A.Z. in družbenik k.d., Moj Repro d.o.o., Turistično društvo Dobrepolje in Gostilna pri Kuklju v sodelovanju še z drugimi ponudniki),
  • poiščemo nove možnosti za sodelovanje in povezovanje s Turizmom Ljubljana ter  večjo promocijo naše ponudbe.

V prijetnem pogovoru vendar brez olepševanja in leporečja smo prišli do zanimivih in obetavnih zaključkov, med katerimi se bomo v prvi vrsti osredotočili na:

  • povečanje prepoznavnosti celotne destinacije (bo treba še večkrat spregovoriti o strategiji razvoja turizma);
  • oblikovanje magnetov pri turistični ponudbi in izpostavljanje inovativnih rešitev;
  • aktivnejše povezovanje obstoječe ponudbe na lokalnem nivoju;
  • vključevanje (vsaj angleških)  prevodov kot samoumevnih delov  spletnih vsebin, promocijskih gradiv in označevanj na terenu;
  • aktivnejše spremljanje akcij Turizma Ljubljana (rezultate dosedanjih delavnic spraviti v življenje in se aktivirati na novih delavnicah, ki so predvidene za jesen).

V turizmu so obetavni že majhni koraki. Srečanje smo zaključili optimistično in naše gostitelje povabili na ogled inovativne ponudbe velikolaškega in dobrepoljskega konca osrednje Slovenije.

Zapisala: MS

 

Scroll to Top