Warning: getimagesize(/home/zavodp26/public_html/w/images/news/film_poprt_15.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/zavodp26/public_html/w/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 903

Ta veseli dan kulture – v Parnasu letos obeležujemo s filmom


TA VESELI DAN KULTURE
3. december 2014 ob 18. uri – Klub JEDRO Medvode

SREČANJE FILMSKIH IN VIDEO USTVARJALCEV OSREDNJE SLOVENIJE 2014– JSKD območna izpostava Ljubljana okolica

Ogledali si bomo projekcijo kratkih filmov ljubiteljskih filmskih in video ustvarjalcev Osrednje Slovenije, ki jih je na osnovi prijav izbrala strokovna selektorica, mag. medijskih umetnosti URŠKA DJUKIČ. Avtorji izbranih filmov so filmski ustvarjalci vseh generacij, ki delujejo v okviru osnovnih šol, klubov in društev na območju Osrednje Slovenije. Projekcije bodo spremljane s komentarji in pogovorom s strokovno spremljevalko.

PROGRAM:

ANIMIRANI FILMI
1. PINGVINA Z JUGA, 25s – OŠ Vodice, učenci likovnega snovanja, mentor Peter Gaber
2. PRIGODE MALE GOSENICE, 41s – OŠ Vodice, učenci likovnega snovanja, mentor Peter Gaber
3. OPICA, 22 s – OŠ Vodice, učenci likovnega snovanja, mentor Peter Gaber
4. KAJ?, 24 s – OŠ Vodice, Jernej Grmek, mentor Peter Gaber
5. SUPERDOGI, 1min – OŠ Medvode učenci likovnega snovanja, mentor Peter Gaber
6. POSKOČNA ZELENJAVA, 2:50 – OŠ Nove Jarše, mentorja Mojca Sovdat in Ciril Murnik
7. INDIJANKA, 2:40 – OŠ Ig, mentorja Jožefa Antolič in Ciril Murnik
8. SUP BOARD, 3:08 – OŠ Brinje, Grosuplje, režija Lucija Karnelutti, mentor Ivo Dovič

IGRANI FILMI
1. VERIŽICA, 5:33 – OŠ Brezovica, režija Sara Premc in Neža Ru Recer; mentorja Andreja Dobnikar in Ciril Murnik
2. TEMAČNA ZMEDA, 3:54 – KUD Marnie film Ljubljana, režija Pika Potočnik, mentor Ciril Murnik
3. NAPAD IZ VESOLJA, 7:52 – OŠ Vižmarje-Brod, režija Lenart Kovačič, mentor Tomaž Murn
4. NAJBOLJŠI PRIJATELJICI, 9 min, – OŠ Vižmarje-Brod, režija Andreja Sintič, mentor Tomaž Murn
5. MEDVODE JE TEAM, 7:45 – Javni zavod za kulturo in mladino Medvode, Luka Ilinčič,
6. ZAPUŠČINA, 7min – Filmsko Ustvarjalno Društvo Loke Studio, režija Vid Šteh
7. VELIČASTNA ZGODOVINA SLOVENSKEGA NARODA, Filmsko Ustvarjalno Društvo Loke Studio, režija Matic Poropatič

FILMI Z DELAVNICE ZA SNEMANJE VIDEOV / JSKD OI Ljubljana okolica
1. BICIKELJ, 1:50 Matjaž Repnik,
2. IT’S NEVER TOO LATE TO HAVE A HAPPY CHILDHOOD – 1:12, Lucija Adamić
3. JEROME, 52s, Blaž Adamič
4. MARIJA, 1:47, Luka Ilinčič

EKSEPERIMENTALNI FILMI & VIDEOART
1. HELP, 4:30 – KUD JaReM Medvode, režija Gregor Meglič
2. ROKE, 4:15 – KUD Pirniče, režija Miha Dulmin, Peter Militarev
3. MRTVI LISTKI – ŽIVI LISTKI, 2:23 – Društvo RELIK, skupina V.A.T. Trbovlje, režija Andrej Uduč, mentor Zoran Poznič
4. VRTILJAK, 2:24 – Društvo RELIK, skupina V.A.T. Trbovlje, režija Andrej Uduč, mentor Zoran Poznič

DOKUMENTARNI FILM

1. POPRTNIK V VELIKOLAŠKIH KRAJIH IN DOBREPOLJU, 15min – PARNAS- Zavod za kulturo in turizem Velike Lašče, režija Rok Borštnik, asist. Tadeja Dejak